Microsoft Dynamics Ax olarak da adlandırılan Microsoft ERP yazılımı; işletmeler için insan kaynaklarından finansa, perakendeden operasyon yönetimine kadar birçok alanda kullanılabilecek bir sistemdir. Çoklu dil seçeneği ile kullanılan ve kullanıcılarına basitleştirilmiş bir arayüzden gelişmiş kontrol olanakları sağlayan Microsoft Dynamics Axapta yazılımı, çoklu para biriminde hizmet vererek işletmelerin tüm profesyonel süreçlerini ve iş birlikteliklerini entegre bir şekilde yönetmesine olanak veren bir altyapı olarak tanımlanır.

Oldukça esnek kullanım olanaklarına sahip olan Microsoft Dynamics Axapta, kurumsal kaynak planlama yazılımları arasında en çok tercih edilen sistemlerden biri olarak öne çıkar.

Kurumsal Kaynak Planlamada Çok Yönlü Kullanım


Microsoft Dynamics Ax, işletmelerin üretim, dağıtım, pazarlama ve satış süreçlerini tek bir noktadan yapılandırmalarına olanak veren sistem olarak tanımlanır. Hazır şablonlarla kurulumu gerçekleştirilen ve işletmenin faaliyet gösterdiği endüstrinin ihtiyaçlarına yönelin özellikleriyle dikkat çeken Microsoft Dynamics Ax, iş süreçlerinde hızlı sonuç alınmasına olanak verir. Bu bağlamda, iş zekası uygulamaları ve yenilikçi Endüstri 4.0 teknolojileriyle de entegre çalışan ERP yazılımı, iş hedeflerinde en hızlı şekilde sonuç alınmasına yardımcı olur.

Diğer Sistemlerle ve Teknolojilerle %100 Uyumluluk


Microsoft Dynamics Ax kurumsal kaynak yazılımı dahilinde öne çıkan bir diğer özellik de gereksinim duyulan harici yazılımlarla olan gelişmiş entegrasyon opsiyonlarıdır. Özellikle iş süreçlerinde kullanılan uygulama ve yazılımlarla olan entegrasyon opsiyonları sayesinde işletmeler, üretim ve iş verimliliğini arttırabilirler. Tüm bunların yanı sıra proje yönetim modüller ile eş zamanlı ve bütünleyici bir şekilde çalışarak iş süreçlerinin yönetimini de kolaylaştırır. Satış odaklı operasyonlarda ise satış süreçlerinin yapılandırılmasını kolaylaştırır ve satış sonrası süreçlerin yönetimini daha da kolay bir hale getirir.

Tüm İş Süreçlerine Uyarlanabilirlik


Microsoft Dynamics Ax yukarıda da bahsettiğimiz üzere çok yönlü kullanım seçenekleri sağlar. İş süreçlerine ve amaçlarına yönelik özelleştirilmiş modülleri sayesinde süreç yönetimini kolaylaştırır ve iş verimini maksimum seviyeye çıkarır. Bu bağlamda Microsoft Dynamics Ax ERP yazılımının verim sağladığı iş süreçleri şu başlıklar dahilinde detaylandırılabilir:

Finansal Yönetim

Finans ve finansal yönetim, bir işletmenin mali akışının yapılandırıldığı en önemli kavramlardan biri olarak değerlendirilir. Bu noktada, Microsoft ERP yazılımı kurum içerisindeki tüm finansal süreçlerin tek bir noktadan entegre bir şekilde yapılandırılmasına olanak verir.

İnsan Kaynakları

İnsan kaynakları yönetimi, stratejik iş süreçleri düşünüldüğünde operasyonlar için gerekli olan çalışan kaynağının yapılandırılmasını hedefleyen uygulamalardır. İnsan kaynakları süreçlerini kapsamlı kurumsal kaynak planlama yöntemleri ile yapılandıran işletmeler, iş gücünü daha nitelikli şekilde organize edebilirler.

Üretim Süreçleri

Satış ve pazarlama ile doğrudan entegre bir süreç olan dolayısı ile işletme performansının belirleyici etkeni olan üretim, işletmelerin en kritik süreçlerinden biri olarak tanımlanır. Bu bağlamda, Microsoft Dynamics Ax üretim verimini arttırmak için gerekli olan kurumsal kaynak planlama altyapılarını barındıran bir sistem olarak işletmelere fayda sağlar.

Yeni Nesil Kurumsal Kaynak Planlaması


Kurumsal kaynak planlaması işletmenin verimliliğini belirleyen en önemli tekniklerden biri olarak değerlendirilir. Bu bağlamda STC Danışmanlık olarak Microsoft Dynamics Ax yazılımı ile alakalı kurulum ve süreç danışmanlığı konularında en yenilikçi çözümlerle iş ortağınız oluyoruz.

Biz Sizi Arayalım!

Yonetim Danışmanlığı, Süreç Danışmanlığı, Bilgi Teknolojileri ve ERP Danışmanlığı gibi tüm ihtiyaçlarınız için biz sizi arayalım...