Yönetim Danışmanlığı, konusunda uzman kişiler tarafından kurumların mevcut durumları, yönetim & organizasyon yapıları ve faaliyetlerine ilişkin sorunların tespiti ve çözüm önerilerinin yapılarak, vizyonlarına ulaşabilmesi için gerekli stratejik plan hazırlanması ve takip edilebilmesine destek olmak için verilen hizmettir.

Günümüzün rekabetçi iş dünyasında sizi öne çıkaracak en önemli detay hiç kuşkusuz yönetim performansınız olacaktır. Ancak iyi yönetilen kurumların pazarda sağlam bir yer edinmesi mümkün olabilir. En az üretim ve satış başarılarınız kadar yönetim stratejileriniz de şirketinizin geleceğinde belirleyici rol oynamaktadır.

Değişime hazır hisseden,  kendini geleceğe hazırlamak isteyen kurumlar ilk olarak mevcut durumlarını analiz etmeli, yeniden organize olmalı ve stratejilerini vizyonlarına göre belirlemelidirler.

Kurumların geleceklerine yön vermeleri için önlerindeki engeller…


İşletme körlüğü uzun süre aynı yerde çalışan ve aynı işleri yapan insanların sorgulama alışkanlıkları ve farkındalıklarının azalması sonucunda verimsizliğin normal hale gelmesi durumudur. İşletme körlüğü uzun süre aynı yerde aynı işin yapılmasının kaçınılmaz sonucudur.

Yönetim danışmanlığı kapsamında Mevcut Durum Analizi çalışmaları ile kurumun işletme körlüğü giderilecektir. Bu çalışma sayesinde kurum çalışanlarının her gün gördüğü fotoğrafın çözünürlüğü arttırılmış olacaktır.

Ayrıca küresel rekabet, kurumların büyük sorunlar yaşayabileceği stresli ortamlar oluşturmaktadır. Bu stres içerisinde kurumlar, bir taraftan büyürken bir taraftan mevcut yapılarının rutine girdiği ve organizasyonlarının artık aksadığı gerçeğini göremez hale gelirler. Stresleri içerisinde birde bu konuları ele almaya çalışmaları, kurumların uzmanlık alanlarından uzaklaşmalarına ve verimsizliklerine sebep olmaktadır.

 

Değişimin Başlama Zamanı…


STC Danışmanlık olarak Yönetim danışmanlığı görevini profesyonel uzmanlarımız ile birçok zorlu süreci kurumunuz adına üstelenerek Mevcut Durum Analizi kapsamında anketler ve odak grup çalışmaları gerçekleştirerek kurumunuza bir yol haritası sunmaktayız. Sunduğumuz yol haritasına bağlı olarak organizasyon içi süreçleri dünyada kabul görmüş yaklaşımlarla kurumunuza özel olarak inceleyerek, ideal organizasyon yapı önerileri sunarız. Mevcut durumu tespit edilmiş ve organizasyon yapısı idealize edilmiş kurumunuz artık gelecek planlarını daha emin olarak yapabilir hale gelmiş olacaktır.

Yönetim Danışmanlığı Kapsamındaki Hizmetlerimiz


 Mevcut Durum Analizi Danışmanlığı

 Yönetim & Organizasyon Yapılandırma Danışmanlığı

 Stratejik Plan Danışmanlığı

 Kurumsallaşma Danışmanlığı

Kurumunuz için “Değişimin Başlama Zamanı” diyorsanız,  STC Danışmanlık olarak Yönetim Danışmanlığı Hizmetimiz ile çözüm ortağınız olarak siz değerli paydaşlarımız ile birlikte çalışmaktan onur duyacağız.

Biz Sizi Arayalım!

Yonetim Danışmanlığı, Süreç Danışmanlığı, Bilgi Teknolojileri ve ERP Danışmanlığı gibi tüm ihtiyaçlarınız için biz sizi arayalım...